Leczenie zębów bez bólu

Wizyta u dentysty wywołuje ogromny stres u niektórych osób. Co więcej, często dzieci są bardziej dzielne niż dorośli. Dlaczego nie lubimy leczenia zębów? Prawdopodobnie kojarzy się nam z bólem. W dawnych czasach zabiegi stomatologiczne rzeczywiście mogły należeć do dość nieprzyjemnych. Bolesne doświadczenie generują w nas strach przed dentystą. Nasze dzieci zwykle nie mają tego problemu, gdyż współczesna stomatologia zapewnia komfort i brak bólu podczas zabiegu. Dobre znieczulenie jest obecnie standardem. Strach przed dentystą powoduje wtórne problemy. Odkładamy profilaktykę na bok, odwlekamy leczenie na później. Do stomatologa udajemy się w ostateczności, gdy ból zęba nie pozwala nam normalnie funkcjonować. W takiej sytuacji problem jest bardziej zaawansowany, wymaga dłuższej terapii i często wielokrotnych wizyt u lekarza. Oczywiście, wielu pacjentów potrafi się zdyscyplinować i czerpie z tego duże korzyści. Leczenie bez bólu potrafi przeprowadzić każdy dobry stomatolog. Gdynia posiada liczne gabinety dentystyczne, zajmujące się profilaktyką i terapią dorosłych i dzieci.

Obecnie lęk przed bólem na fotelu dentystycznym nie powinien być wymówką. Możliwie jak najkrótsze leczenie, bez stresu i bólu jest pierwszą zasadą obowiązującą w wielu gabinetach. Standardowo stosuje się znieczulenie miejscowe, podawane w iniekcji. Nie każdy wie, że zastrzyk znieczulający nie jest koniecznością. Istnieją metody, które minimalizują ból podczas podawania środka do zera. U bardzo wrażliwych pacjentów można zastosować nawet znieczulenie w sprayu. Jeśli nie chcemy w ogóle pamiętać jak przebiegał zabieg, możemy skorzystać ze znieczulenia ogólnego. Nie musi być to pełna narkoza. Często wystarczy tylko sedacja, która wprowadzi nas w stan półsnu. Narkoza spowoduje, że nie będziemy niczego pamiętać. Z kolei sama sedacja uspokoi nas i sprawi, że leczenie będzie bezbolesne. Ważną kwestią, która wpływa na komfort pacjentów, jest czas zabiegu. Dokładane planowanie leczenia i wykonanie niezbędnej diagnostyki pomoże znacząco skrócić czas pobytu na fotelu dentystycznym. Z pewnością przyda się nam dobry dentysta. Gdynia oferuje nam wiele możliwości. Liczne gdyńskie gabinety podejmą się leczenia, w którym jako priorytet stawia sobie maksymalny komfort dla pacjenta, przy jednocześnie wysokiej skuteczności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>