Najskuteczniejsze zabiegi antycellulitowe

Mitem jest to, że z cellulitem borykają się wyłącznie otyłe kobiety. Mało estetyczna skórka pomarańczy może się pojawić na pośladkach szczupłych i młodych dziewcząt aktywnych fizycznie. Z pomocą przychodzą nam zabiegi oferowane w salonach i gabinetach kosmetycznych. W Szczecinie bez problemu znajdziemy miejsca, w których będziemy mogli poddać się takim zabiegom, bowiem salonów w tym mieście jest naprawdę dużo [więcej informacji: swiaturody.com/szczecin,kosmetyczka,9.html].

Jak tłumaczy nam kosmetyczka, cellulit to nic innego jak tkanka tłuszczowa. Problem polega jedynie na tym, że jest ona nieprawidłowo rozmieszczona. W rezultacie wydaje się jakby pod skórą znajdowały się nierówne grudki, czyli tak zwana „pomarańczowa skórka“.

Zabiegiem charakteryzującym się wysoką skutecznością w walce z cellulitem jest laserowa terapia antycellulitowa. Wiązka promieniowania nakierowana jest na komórki tłuszczowe. Pod wpływem jego działania ulegają one rozbiciu. Rezultaty widoczne są dopiero po kilku tygodniach stosowania co najmniej kilku sesji zabiegowych.

Najczęściej salon kosmetyczny oferuje specjalny masaż. Głównym celem tego zabiegu jest poprawa krążenia. Masaż wspomaga również organizm przy usuwaniu toksyn. Specjaliści z gabinetów kosmetycznych posiadają specjalnie opracowane metody masażu skóry dotkniętej tym problemem. Jedna sesja nie wystarczy. Potrzeba co najmniej kilku zabiegów masaży by zapomnieć o „skórce pomarańczy“. 

Do usuwania cellulitu gabinety kosmetyczne wykorzystują również fale dźwiękowe. Nowoczesna technologia pozwala pozbyć się tego problemu nawet przy zastosowaniu energii elektrycznej. Tak jak przy masażu poprawia się krążenie. Dzięki temu toksyny są szybciej usuwane, a substancje odżywcze transportowane we krwi, docierają bezpośrednio do komórek. Zabiegi mają też tą zaletę, że przyspieszają proces redukcji tkanki tłuszczowej.

W walce z cellulitem [więcej informacji: wikipedia.org/wiki/Cellulit] należy postawić nie tylko na usprawnienie krążenia, ale również na to, by pozbyć się z organizmu nadmiaru wody. Dobrze sprawdza się w takim wypadku masaż próżniowy. Za jego pomocą tkanka tłuszczowa staje się mniej zwarta. Skóra pod jego wpływem staje się gładka i elastyczna. Po sesji kilku masaży znika też problem cellulitu. Najważniejsza jest profilaktyka, czyli to, by nie dopuszczać do powstawania cellulitu. Ważna jest aktywność fizyczna, odpowiednia dieta, nasłonecznienie oraz nawodnienie. Walkę z cellulitem można też prowadzić na własną rękę, stosują preparaty kosmetyczne i odpowiednie balsamy i kremy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>