Pozbądź się włosków na dłużej

Która z kobiet nie zna tego upiornego problemu nieprawidłowej depilacji, gdy na pierwszy rzut oka pozbyła się już niechcianych włosków i dopiero w najmniej odpowiedniej sytuacji okazuje się, że wcale tak nie było? Dla kobiet, które cenią sobie czas i własną wygodę, a przy tym chcą mieć pewność, że żaden – nawet najmniejszy – włosek nie zostanie pominięty, doskonałym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa. Zdobywa ona w Polce coraz więcej miłośników, a dzięki wysokiej skuteczności i bezpieczeństwu jest obecnie najlepszą metodą usuwania zbędnego owłosienia z ciała.

Inne opcje? Nie, dziękuję

Tych innych metod nie ma zresztą aż tak wiele: kobiety wybierać mogą między klasycznymi maszynkami i golarkami, depilacją woskiem (gorącym lub plastrami) albo za pomocą specjalnych kremów (zmiękczone włoski usuwa się za pomocą szpatułki). Żadna z tych metod nie daje jednak równie trwałych rezultatów, co profesjonalna depilacja laserowa (swiaturody Szczecin), dzięki której włoski nie odrastają nawet przez kilka tygodni.
Powodem jest zniszczenie nie samego włosa i usunięcie go ze skóry, ale jego cebulki ukrytej pod nabłonkiem. Promień lasera wypala ją, dzięki czemu włos zwyczajnie nie ma z czego odrosnąć. Zabiegi depilacyjne powinny być regularnie powtarzane, aby dały skuteczny efekt: czas między poszczególnymi zabiegami różni się w zależności od tego, na jakiej części ciała (i z jak silnym owłosieniem) są przeprowadzane.

Szczecińska moda

Co ciekawa, sama moda na depilację laserową wcale nie narodziła się w wielkich polskich miastach, ale przyszła do nas z Zachodu, pierwsze „kroczki” stawiając w… Szczecinie. To tam otwierano pierwsze gabinety zajmujące się w profesjonalny sposób tego typu zabiegami. Obecnie w większości polskich salonów kosmetycznych można skorzystać z usługi depilacji laserowej – może być ona ograniczona do typowych zabiegów, czyli depilacji pach, nóg i twarzy (wąsik, baczki, broda, szyja), ale również obejmować depilację specjalistyczną.
Mowa tu głównie o zabiegach depilacyjnych brzucha, stóp, ramion i przedramion a także stref bikini. Niezależnie od depilowanego miejsca kosmetyczka powinna zadbać o sterylność warunków, w jakich odbywa się zabieg, higieniczny sprzęt, komfort klientki, nie mówiąc już o korzystaniu z bezpiecznego oraz profesjonalnego sprzętu.

3 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>