Zadbaj o paznokcie u stóp

Właściwa pielęgnacja paznokci u stóp, często bywa lekceważona, ze względu na ukrywanie tej części ciała pod obuwiem i związany z tym, brak możliwość zobaczenie ich przez innych ludzi. Nie jest to jednak właściwe postępowanie. Odpowiednia pielęgnacja paznokci u stóp, to nie tylko piękny ich wygląd, lecz również zdrowie i względy higieniczne, których nigdy nie powinno się lekceważyć.

Pedicure ważnym zabiegiem
Pedicure to zabieg pielęgnacyjny o charakterze profilaktyki paznokci u stóp, oferowany przez każdy profesjonalny salon kosmetyczny. Jego zadaniem jest zapewnienie należytej higieny paznokciom i tym samym uchronienie ich przed stanami grzybiczymi i innymi dolegliwościami wywołanymi brakiem odpowiedniej higieny, jak np. ich wrastanie. Mimo, że paznokcie u stóp przez większość roku nie są wystawione na widok, to ich pielęgnacja polecana jest raz w tygodniu.

Rodzaje pedicure
Istnieje kilka rodzajów tego zabiegu pielęgnacyjnego. Każda kosmetyczka w Bełchatowie zaoferuje i odpowiednio dobierze właściwy proces, do potrzeb klientki. Wśród pedicure, wyróżniamy:

– pedicure kosmetyczny, którego zadaniem jest należyta troska o higienę całych stóp. Kosmetyczka w Bełchatowie usunie zrogowacenia, odpowiednio skróci paznokcie i pozbędzie się zbędnych skórek. Na tym etapie można zadbać również o estetykę paznokci w postaci nałożenia odpowiedniego lakieru. Jest to rodzaj profilaktycznego pedicure, który stosuje się, by zapobiec powstawaniu rozmaitych dolegliwości.

– pedicure leczniczy stosuje się, kiedy pierwsze dolegliwości będące efektem zaniedbania higieny stóp już się pojawią. W takim wypadku należy bezzwłocznie odwiedzić salon kosmetyczny. Kosmetyczka usunie głębokie odciski, podda leczeniu choroby i stany grzybicze paznokci i stóp oraz podejmie się leczenia wrastających paznokci.

– pedicure biologiczny, który nie stosuje żadnych narzędzi, a jego zamiarem jest odmłodzenie stóp i ogólny relaks. Zabieg ogranicza się do masażu i peelingu.

Źródło:
http://wylecz.to/pl/uroda/paznokcie/rodzaje-pedicure-i-manicure.html

2 comments

  1. Ja uwielbiam zadbane dłonie i stopy u kobiet, ale też u mężczyzn, więc Wy Panowie również korzystajcie z takich zabiegów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>